Nestandartinių įrengimų projektavimas ir gamyba


Šis įrengimas skirtas bemotoriams, laisvo skrydžio skraidymo aparatams, skraidyklėms ir parasparniams, pakėlimui (ištempimui) į orą, iki 500 metrų. Įrengimas yra palyginti mažų gabaritų, paprastos konstrukcijos.
Įrengimas pritvirtinamas prie automobilio galo. Iš įrenginio būgno išvyniojama 500 metrų virvės, viso virvės yra 800 metrų. Prie virvės galo prisikabina sportininkas. Kai sportininkas būna pasiruošęs, automobilis pradeda važiuoti, ir sportininkas, su skraidykle, ar parasparniu pradeda kilti. Įrengimas turi pasyvu mechanizmą, skirtą išsivynioti virvei veikiant didesnėms apkrovoms. Sportininkui pakilus į reikiama aukštį ir atsikabinus, virvė, su starterio pagalba, yra suvyniojama atgal į būgną. Tai gali atlikti vienas žmogus, kuris vairuoja automobilį.


Šis mobilus robotas suprojektuotas ir pagamintas varžyboms „ROBOTŲ INTELEKTAS – 2011“. Jo paskirtis įveikti iš anksto užduota maršrutą, su kliūtimis, surasti maišeli, kuris sveria 1 kg, paimti maišeli ir pargabenti į starto vieta. Robotas viską turi atlikti pats, nevaldomas žmogaus. Jo svoris neturi viršyti 20 kg. Roboto užsakovas KTU Panevėžio Institutas. Robotą programavo ir taip pat projektavo, bei surinkinėjo, KTU PI komanda „FORTUNE HUNTERS“. Įmonė UAB „MERTONAS“ atliko mechaninės dalies projektavimą, pagamino visa mechaninę dalį: važiuoklę, korpusą, manipuliatorių ir kitas detales. Visos detalės pagamintos iš lengvu komponentu: aliuminio, titano, plastmasės. Taip pat buvo atlikti visos roboto mechaninės dalies bandymai. Šiuo metu šis robotas yra tobulinamas, atliekami tiriamieji darbai. Taip pat projektuojami ir gaminami kitokios paskirties robotai.


Roboto griebtuvas pritaikytas suimti įvairių gabaritų daiktus: cilindro, ar kvadrato formos, popierių, medžiagą, daiktus su slidžiu paviršiumi. Griebtuve yra sumontuoti jutikliai kurie nusprendžia kokio gabarito daiktą suėmė. Roboto griebtuvo pirštų galuose yra keičiamos lupos. Lupos yra įvairių modifikacijų. Jų paskirtis prisitaikyti prie įvairių paviršių.